{ "page": { "type": "page Viewed", "data": "" } }
{ "id": "", "firstName": "", "lastName": "", "gender": "", "dateOfBirth": "", "email": "", "signupDate": "", "permission": "no", "phone": "" }
Anasayfa

LE CLUB LACOSTE GENEL KOŞULLAR

1- AMAÇ ve TANIMLAR

İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü’ne 747512 sicil numarası ile kayıtlı, Atatürk Mah. Ertuğrul Gazi Sok. Metropol İstanbul Sitesi C2 Apt. No:2 A/14 Ataşehir, İstanbul, Türkiye adresinde mukim Eren Perakende ve Tekstil A.Ş. Lacoste Türkiye temsilcisidir. (Bundan sonra Lacoste Türkiye olarak anılacaktır.)

Lacoste Türkiye olarak "CLUB LACOSTE" adlı bir üyelik programı geliştirdik. (Bundan sonra “Üyelik Programı” "LE CLUB LACOSTE" veya "CLUB LACOSTE” olarak anılacaktır.) Le Club Lacoste Üyelik Programı, Türkiye sınırlarında bulunan Eren Perakende ve Tekstil A.Ş.’ye ait Lacoste mağazalarından ve/veya www.lacoste.com.tr adlı e-ticaret sitesinden alışveriş yapan müşterileri ödüllendirmek için tasarlanmıştır.

İşbu Genel Koşullar çerçevesinde "biz" veya "bizim" şeklinde yapılan herhangi bir atıf, münhasıran Lacoste Türkiye’yi belirtecektir.

"Siz", "sizin" veya "Üye" şeklinde yapılan herhangi bir atıf, "CLUB LACOSTE" üyesi olarak siz anlamına gelecektir.

Le Club Lacoste Üyelik Programı’nın genel kullanım koşulları, (Bundan sonra "Şartlar ve Koşullar" veya "Genel Koşullar" olarak anılacaktır) Le Club Lacoste Üyelik Programı için geçerli olup, üyelik tarihinden itibaren tüm Üye’ler için uygulacaktır.

2- KAPSAMLE CLUB LACOSTE üyelik programı, Türkiye sınırları içinde bulunan Eren Perakende ve Tekstil A.Ş.’nin sahibi olduğu Lacoste mağazalarında ve www.lacoste.com.tr adlı e-ticaret sitesinde (bundan böyle "Site" olarak anılacaktır) geçerli olacaktır.

Lacoste Outlet mağazaları, Lacoste-Marka ürünleri satan tüm çok markalı mağazalar, franchise mağazaları ile Türkiye dışındaki tüm Lacoste mağaza ve web siteleri işbu Le Club Lacoste Üyelik Programı’nın kapsamı dışında tutulmuştur.

3- LE CLUB LACOSTE ÜYELİK KATILIM ŞARTLARI

Üyeler, Lacoste Mağazalarımızın birinden veya doğrudan www.lacoste.com.tr sitesi üzerinden LE CLUB LACOSTE'ye (Bundan sonra "Üyelik" olarak anılacaktır.) katılabilir.

Katılım için:
-Lacoste Mağazalarımızdan katılmak için, satış danışmanına LE CLUB LACOSTE'a katılmak istediğinizi belirtmeniz yeterlidir. LE CLUB LACOSTE üyeliği ücretsiz olup herhangi bir üyelik ücretine tabi değildir.
-Ayrıca LE CLUB LACOSTE'ye, uyumlu bir bilgisayar, tablet veya telefon aracılığıyla üyelik  oluşturarak doğrudan Site üzerinden de katılabilirsiniz.

Katılım için, aşağıda belirtildiği gibi bazı zorunlu veya isteğe bağlı bilgiler istenecektir,

Zorunlu bilgiler Mağaza üzerinden Üyelik için:
- İsim
- Soy isim
- Cep Telefon Numarası
- İl
- İlçe

Zorunlu Bilgiler Site üzerinden Üyelik için:
- İsim
- Soy isim
- E-posta adresi
- Cep telefon numarası

İsteğe Bağlı Mağaza üzerinden Üyelik için:
- E-posta adresi
- Adres
- Doğum tarihi
- Açık Adres
- Mahalle

İsteğe Bağlı Site üzerinden Üyelik için:
- Doğum tarihi

- Cinsiyet

Le Club Lacoste Üyelik Programı’ndan ve sunduğu avantajlardan, tüm zorunlu bilgileri vermeniz durumunda yararlanabilirsiniz.

Satış danışmanına kayıt sırasında doğrudan onay vererek veya Müşteri Alanınızda doğrudan ve açıkça kabul ederek Lacoste Markaları ile ilgili iletişim almak isteyip istemediğinizi de belirtmelisiniz (bu terim, Siteye kaydolduktan sonra aşağıda tanımlanmıştır).

Üyeliğiniz, Lacoste Mağazalarında satış danışmanı tarafından bilgileriniz kaydedildikten sonra onaylamanız için size iletilen sms onay kodunu satış danışmanına iletmeniz ve onay kodundan sonra gelen sms sonrası veya e-ticaret sitelerinde Üyeliğinizi onaylayan hoş geldiniz e-postasını aldıktan sonra aktif hale gelecektir. E-ticaret sitesinde üyeliğiniz sonrası kayıtlı e-posta adresinize açık rıza onayı vermeniz dahilinde 24 saat içinde gönderilecektir.

Lansman sırasında müşteri veri tabanımızda kayıtlı olan tüm müşteriler otomatik olarak LE CLUB LACOSTE üyesi olacaktır.

Bilgilerinizin güncelliği ve doğruluğunun sorumluluğu size aittir. Güncel olmayan, yanlış veya eksik bilgiler nedeniyle bir teklif alamamanız durumunda hiçbir koşulda sorumlu tutulamayız.

4- LE CLUB LACOSTE ÜYELİK KOŞULLARI

LE CLUB LACOSTE sadece gerçek kişi olan bireysel müşterilere sunulmaktadır. Üyeliğe yalnızca 18 (on sekiz) yaşından büyükler katılabilir.

Üyelik kesinlikle kişiseldir; aşağıda açıklanan avantajlardan yalnızca siz yararlanabilirsiniz. Üçüncü şahıslar tarafından kullanılması yasaktır. Bir kişiye ait yalnızca bir üyelik hesabı olabilir. Bu nedenle birden fazla üyelik hesabına bir e-posta adresi veya cep telefonu numarası bağlanması durumunda, yukarıda belirtilenleri birleştirme hakkına sahibiz. Bir kaç üyelik hesabı tek bir üyelik hesabında toplanabilir ve üyelik statünüz  bu koşullar altında güncellenebilir.

LE CLUB LACOSTE İŞLEYİŞİ

LE CLUB LACOSTE dört (4) statü bulunmaktadır,

“LEVEL 1” statüsü (bundan sonra “LEVEL 1 statüsü” olarak anılacaktır),
“LEVEL 2” statüsü (bundan sonra “LEVEL 2 statüsü” olarak anılacaktır),
“LEVEL 3” statüsü (bundan sonra “LEVEL 3 statüsü” olarak anılacaktır),
“LEVEL 4” statüsü (bundan sonra “LEVEL 4 statüsü” olarak anılacaktır),

Üyelik gerçekleştirdiğinizde Lacoste Le Club üyesi olurken LEVEL 1 statüsü,  LEVEL 2 statüsü, LEVEL 3 statüsü ve LEVEL 4 statüsüne yalnızca belirli koşullar yerine getirildiğinde erişilebilir.

- Statülerin kazanılması
Statü kazanmak için mağazalarımızda cep telefon numaranızı belirterek, e-ticaret sitemizde üye girişi yaparak satın alma işlemini gerçekleştirmelisiniz.

Lacoste mağazalarımızda veya e-ticaret sitesinde gerçekleştirdiğiniz satın alma işlemleri sonrası  statü  kazanırsınız, burada Le Club Lacoste Üyelik statülerine ait bilgiler Lacoste Türkiye tarafından belirlenmiştir. Lacoste Türkiye , bunu herhangi bir zamanda, kendi takdirine bağlı olarak değiştirme hakkını saklı tutar. Değişiklik yapılması durumunda, uygun gördüğümüz herhangi bir yöntemle yürürlükteki yeni statüler hakkında bilgilendirileceksiniz.

Katılım tarihinden itibaren (Lacoste Mağazalarından veya Siteden) yapılan ilk satın alma işleminden itibaren statünüz belirlenmeye başlar.

Yalnızca Eren Perakende ve Tekstil A.Ş.’ye ait Lacoste mağazalarından veya www.lacoste.com.tr Sitesinden yapacağınız satın alma işlemlerinde bu haklardan faydalanabilirsiniz.

Mağazada yaptığınız, satın alma işleminden sonraki yirmi dört (24) saat içinde Le Club Lacoste Üyelik statünüz güncellenecektir. Siteden yapılan satın alma işlemlerinizde , siparişinizin kargoya verilmesinden otuz (30) gün sonra Le Club Lacoste Üyelik statünüz güncellenecektir. Le Club Lacoste Üyelik statünüz güncellendikten andan itibaren bir (1) yıl geçerlidir.

Satın alma işleminiz için geri ödeme  yapmamız durumunda, geri ödemeye karşılık gelen tutar üzerinden  üyelik statünüz güncellenecektir.

- LE CLUB LACOSTE üyeliğinden diğer Level’lara nasıl geçilir?

Başka bir statüye geçmek için, son on iki (12) ay ay boyunca, başka hiçbir koşul olmaksızın belirlenen tutarda satın alma işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Bu nedenle ilerlemek için:

- LEVEL 1' için son on iki (12) ay boyunca en az 1.000 ₺ tutarında net satın alma işlemi  gerçekleştirmelisiniz.

- LEVEL 2' için son on iki (12) ay boyunca en az 3.000 ₺ tutarında net satın alma işlemi  gerçekleştirmelisiniz.

- LEVEL 3' için son on iki (12) ay boyunca en az  7.500 ₺ tutarında net satın alma işlemi  gerçekleştirmelisiniz.

- LEVEL 4' için son on iki (12) ay boyunca en az 12.500 ₺ tutarında net satın alma işlemi  gerçekleştirmelisiniz.

- Durum değişikliği

Yeni bir statüye geçiş durumunda, sistem kayıtlı ve onaylı gsm numaranıza veya e-mail adresinize bilgilendirme yapılacaktır. Hediyeniz ile ilgili de ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.

Yeni bir statüye geçiş, söz konusu statüye geçiş tarihinden itibaren on iki (12) aylık sabit bir süre için geçerlidir. Bu süre boyunca, aşağıda açıklandığı gibi, bu statüye özel faydalar kazanacaksınız.

Kazanılan statüyü korumak için, her yıl yukarıda belirtilen minimum tutarda satın alma işlemi gerçekleştirmelisiniz.

Gerekli satın alma işlemini gerçekleştirmemeniz  durumunda on iki (12) ayın sonunda otomatik olarak Seviye 1'e veya bu on iki (12) ay boyunca satın alma işleminize karşılık gelen statüye dönersiniz.

Ancak, mevcut durumunuzun geçerlilik süresinin bitiminden bir (1) ay önce bir bilgilendirme yapılacaktır.

Yukarıda belirtilenlerle aynı koşullar altında on iki (12) aylık bir süre boyunca yeterli satın alma işlemi gerçekleştirmeniz, farklı statüye geçiş herhangi bir zamanda tekrar mümkündür.

İlgili Lacoste hediyesinin verilmesini gerektiren her bir statü değişikliği sırasında (bundan sonra 12 ay) statünüz güncellenmeye devam eder.

Ayrıca, aynı anda iki Le Club Lacoste Üyelik statüsüne erişmek için yeterli satın alma işlemini gerçekleştirmeniz durumunda, her iki Lacoste hediyesini değil, yalnızca en yüksek statüye karşılık gelen Lacoste hediyesini almaya hak kazanacağınızı bildiririz

5- LE CLUB LACOSTE AVANTAJLARI

LE CLUB LACOSTE, statünüze bağlı olarak aşağıda açıklanan özel tekliflerden yararlanmanızı sağlar.

LEVEL 1 : Size özel kampanyalar ve hoşgeldiniz hediyesi Lacoste anahtarlık

Kampanyalardan sistemimizde kayıtlı cep telefonu ve e-mail adreslerinizde bilgi verilecektir.

On iki (12) aylık süre içinde satın alma işleminiz 1.000 ₺’na ulaştığında Lacoste anahtarlık hediyesi sizin olacaktır.

LEVEL 2: Hoş geldiniz hediyesi sneaker özelleştirme kiti,  size özel kampanyalar, öneriler

On iki (12) aylık süre içinde satın alma işleminiz 3.000 ₺’na ulaştığında sneaker özelleştirme kiti hediyesi sizin olacaktır.

LEVEL 3: Hoş geldiniz hediyesi Lacoste havlu, doğum günü hediyesi Lacoste havlu, size özel kampanyalar, öneriler

On iki (12) aylık süre içinde satın alma işleminiz 7.500 ₺’na ulaştığında hoş geldiniz hediyesi olarak Lacoste havlu sizin olacaktır.

En önemli gününüz olan doğum gününüze özel Lacoste maske üyelerimize ayrıca hediyemiz olacaktır.

LEVEL 4: Hoş geldiniz hediyesi Lacoste seyahat çantası, doğum günü hediyesi kişiselleştirilmiş Lacoste Polo, size özel kampanyalar, öneriler ve 3.parti iş ortaklarında size özel hizmetler

On iki (12) aylık süre içinde satın alma işleminiz 12.500 ₺’na ulaştığında hoş geldiniz hediyesi olarak seyahat çantası sizin olacaktır.

En önemli gününüz olan doğum gününüze özel Lacoste Custom Polo T-shirt’te üyelerimize ayrıca hediyemiz olacaktır.
6- LACOSTE HEDİYELERİ ALMA KOŞULLARI

Lacoste hediye hakkı veren koşullar yerine getirilir getirilmez, bu konuda bilgilendirileceksiniz.

Bir Lacoste hediyesi size yalnızca aşağıdaki koşulların yerine getirilmesi durumunda sağlanacaktır:

- on iki (12) aylık bir süre boyunca yeni bir statüye erişebilmeniz için gerekli satın alma işlemini gerçekleştirmiş olmanız gerekir;

- aynı statüye ilişkin Lacoste hediyesini son on iki (12) ay içinde almamış olmanız gerekir.

4. Seviyeye eriştiğiniz etkinlikte, Özelleştirilmiş Lacoste Polo'nuzu tasarlamak için hemen bir Lacoste Mağazamızı ziyaret etmeniz veya Sitede oturum açmanız gerekir. Daha sonra, siparişinizden en erken üç (3) hafta sonra hazır olacaktır.

Lacoste hediyenizi almak için doğrudan bir Lacoste Mağazamızı ziyaret etmelisiniz. Her halükârda, yeni statünüzü kazandıktan sonra yıl boyunca istediğiniz zaman Lacoste hediyenizi sipariş edebilir ve teslim alabilirsiniz. Bundan sonra, bir Lacoste hediyesi alma hakkınız sona erer ve bu durumda herhangi bir hak talep edemez ve herhangi bir tazminat talep edemezsiniz.

7- LACOSTE HEDİYE DEĞİŞİMİ

Yukarıda Genel Koşullar'ın 6. ,7. ,8. , ve 9. maddelerinde belirtilen şartlar ve koşullara uygun olarak elde edilen hediye, teslim alındığı tarihten itibaren on beş (15) gün içinde, orijinal haliyle ve ambalajında, kullanılmamış olması şartıyla  iade edilebilir.

İade yalnızca aşağıdaki durumlarda geçerlidir.

- sipariş sırasında verdiğiniz bilgilere uyulmaması;
- kusurlu bir ürünün teslimi.

Bu durumlarda, kusurlu veya uygun olmayan hediyeyi iadenizi takip eden altı (6) hafta içinde, aynı değerde ve/veya aynı türde başka bir Lacoste hediyesiyle değiştirilir.

Yukarıda belirtilenler dışındaki herhangi bir durumda, hediyenin hiçbir koşulda değiştirilemeyeceğini belirtiriz.

Her halükârda Lacoste hediyeleri hiçbir zaman geri ödeme için uygun değildir.

Bir Lacoste hediyesinin stokta kalmaması durumunda, ulaşılan duruma göre en kısa sürede aynı nitelikte ve/veya aynı değerde bir ürünle değiştirmeyi taahhüt ederiz.

8- SORUMLULUK

CLUB LACOSTE çerçevesinde sağlanan veya sağlanmayan hizmet veya menfaatlerden kaynaklanan veya bunlarla doğrudan ilgili herhangi bir zarardan sorumlu değiliz.

9- HİLELİ KULLANIM

LE CLUB LACOSTE, Üyelere Lacoste Mağazalarında veya Site'de yaptıkları alışverişlere dayalı olarak fayda sağlamayı amaçlayan ve Üye'nin Lacoste Türkiye Genel Koşullara uyduğunu ve Lacoste Markasına saygılı olduğunu varsayan bir programdır.

Ek olarak:

(i) Genel Koşulların herhangi bir şekilde ihlali;
(ii) LE CLUB LACOSTE Üyelik Programı Üyesi veya Üye adına hareket eden herhangi bir üçüncü şahıs tarafından herhangi bir hileli kullanım;
(iii) Le Club Lacoste Üyelik Programını, Siteyi veya Lacoste Mağazasını kötü etkileyen herhangi bir aksiyon
(iv) aynı gün veya birkaç gün içinde anormal derecede yüksek sayıda işlem;
(v) satın alma tarihinden itibaren otuz (30) gün içinde çözülemeyen bir ödeme olayı durumunda; tüm Le Club Lacoste Üyelik staüsünün yasal olarak iptal edilmesinin yanı sıra Le Club Lacoste Üyelik hesabının herhangi bir tazminat ödemeden devre dışı bırakılması ve silinmesi ile sonuçlanacaktır.

Genel Koşullara uygunluğu doğrulama hakkını her zaman saklı tutarız.

10- LE CLUB LACOSTE ÜYELİĞİNİN DEVRE DIŞI BIRAKILMASI

Otuz altı (36) aylık bir süre boyunca herhangi bir satın alma işlemi yapmamanız durumunda, Le Club Lacoste Üyelik hesabınız devre dışı bırakılır. Bilgilendirmeyi aldıktan sonra otuz (30) gün içinde satın alma işlemi yapmazsanız, Le Club Lacoste Üyelik hesabınızın herhangi bir tazminat olmaksızın kesin olarak devre dışı bırakılır.

11- LE CLUB LACOSTE ÜYELİK PROGRAMININ DEĞİŞTİRİLMESİ VEYA SONLANDIRILMASI

LE CLUB LACOSTE (üyelik koşulları, Le Club Lacoste Üyeliğe bağlı avantajlar vb.) ve/veya Le Club Lacoste Üyelik hesabının kullanım koşullarını herhangi bir zamanda değiştirme veya sonlandırma kaldırma hakkını saklı tutarız.

12- OLASI ŞİKAYETLER

Olası şikâyetiniz durumunda, web sitesindeki iletişim formu aracılığıyla Lacoste'a talep gönderebilir veya çağrı merkezimiz aracılığıyla iletebilirsiniz.

13- FERAGATNAME

Taraflar’ ın, herhangi bir zamanda, işbu Genel Koşullar’ın hükümlerinin herhangi birini veya Genel Koşullar’da veya yasada ya da hukuk yoluyla sahip olduğu herhangi bir hakkı veya sunulan herhangi bir seçeneği kullanmaması, bu hükümden, haktan, çareden veya seçenekten feragat teşkil etmeyecek veya herhangi bir şekilde Genel Koşullar’ın geçerliliğini etkilemeyecektir.  Taraflar’ dan birinin, Taraflar’ dan herhangi birinin herhangi bir temerrüdünden feragat etmesi, devam eden bir feragat olarak kabul edilmeyecek, yalnızca bu feragatin yönlendirildiği olaya uygulanacaktır.

14- GENEL HÜKÜMLER

Bu Genel Koşullar yalnızca Türkçe olarak mevcuttur.

Genel Koşullar, 01 Eylül 2021 tarihinden itibaren geçerlidir.

LE CLUB LACOSTE üyeliği, Genel Koşulların çekincesiz olarak tamamen kabul edilmesi anlamına gelir. Genel Koşulları talep etmeniz durumunda mağazalarımızdan isteyebilir ya da web sitesinde görüntüleyebilirsiniz.

Genel Koşullar, Türk yasalarına tabidir. Genel Koşullardan herhangi birinin herhangi bir nedenle geçersiz, hükümsüz veya uygulanamaz kabul edilmesi durumunda, bu koşul Genel Koşullar'ın diğer maddelerinin geçerliliğini ve uygulaabilirliğini etkilemeyecektir.

LACOSTE ve CROCODILE, Lacoste SA şirketine ait tescilli ticari markalardır.

15- CONTACTS

Tel : 444 37 36

Web sitesindeki iletişim formu: https://www.lacoste.com.tr/bize-ulasin/     

Üyeliğiniz Başarıyla Tamamlanmıştır.
Tamam
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Listeyi Görüntüleyin
Favori listenize eklemek için beden seçimi yapmanız gerekmektedir