{ "page": { "type": "page Viewed", "data": "" } }
{ "id": "", "firstName": "", "lastName": "", "gender": "", "dateOfBirth": "", "email": "", "signupDate": "", "permission": "no", "phone": "" }
Anasayfa
© Lacoste Arşivi

POLO: BİR EFSANENİN SIRLARI

René Lacoste, gömleğin kollarını keserek ikonik poloyu yaratıyor. Spor gardırobunun vazgeçilmez parçası olan poloyu keşfedin.

Polo Devrimi

“Zerafet, her şeyden önce, duruma ya da koşullara uyarlanmış kıyafetler gerektirir.” René Lacoste, bu sözüne rağmen, uzun kollu bir gömleğin kollarını keserek yarattığı stilin, tenis için çok uygun olmadığını düşünür. Devrim. Yıl 1933'tür. Polo doğar; Lacoste stili tanımlanır.

NEDEN L.12.12?

L . LACOSTE
1 . EŞSİZ KUMAŞ
2 . KISA KOLLU MODEL
12 . RENÉ LACOSTE TARAFINDAN SEÇİLEN VERSİYON

ÜRETİM SANATI

Her ne kadar 1933'ten beri polonun üslubu moda ile şekil değiştirmiş olsa da, üretim teknikleri değişmemiştir. Fransız triko başkenti Troyes, bugün tüm dünyaya ihraç edilen eşsiz polo “savoir faire” dünyasının doğduğu yerdir. Örme, boyama, kesme, timsah logosunun nakışı ve parçaları bir araya getirme: uzmanlık ve detaylara mükemmel bir gözle bakma yeteneği gerektiren bu beş adım, poloya benzersiz stilini kazandırıyor.

Örme

Seçilen olağanüstü kalitedeki pamuk ipliği, benzersiz bir teknikle dairesel bir makinede örülür ve ünlü “petit piqué”nin dayanıklılığını ve esnekliğini sağlar.

Timsah Logosu

Elle işlenen her bir timsahtaki nakış sayısı 1200'dür. Bu da, her bir polonun eşsizliğinin bir kanıtıdır.

Birleştirme

Polonun her parçası elde dikilir ve böylece polo hayata geçirilir.

PETIT PIQUÉ: STİL VE PERFORMANS

İnce örgüden yapılmış “Petit Piqué”, Lacoste polonun sembolik kumaşıdır. René Lacoste tarafından tasarlanan devrim niteliğinde bir örgü, poloya konfor ve zerafet imzasını veriyor.

MODA DÜNYASINDA POLO

Efsane, sezonlar boyunca kendini tekrar eder. Tarzını tekrar ettiği gibi. İkonik polo, her sezon yeniden gözden geçirilmekte ya da sanatçı ve tasarımcıların ilham kaynağı olduğu iş birlikleri ile yeniden yaratılmaktadır.

VAZGEÇİLMEZ POLO

İkonik Classic Fit Polo

L.12.12 polo, eşsiz stili, konforu ve rahat zarafeti sayesinde klasik ve çağdaş gardıropların stil ikonuna dönüşür. Senin favorin hangisi?

DAHA FAZLASINI KEŞFET

Üyeliğiniz Başarıyla Tamamlanmıştır.
Tamam
Ürün Favorilerinize Eklendi

Ürün favoriler listenize eklendi, Favorilerim menüsünden görüntüleyebilirsiniz.

Listeyi Görüntüleyin
Favori listenize eklemek için beden seçimi yapmanız gerekmektedir